Real Madryt przedłużył kontrakt ze swoją gwiazdą

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

Fabrizio Romano poinformował, że Real Madryt przedłużył już kontrakt z Karimem Benzemą. Poprzednia umowa obowiązywała do 2022 roku, a nowa obowiązywać będzie przez kolejny rok. Jeżeli Francuz ją wypełni, pozostanie w zespole Królewskich przez czternaście lat.

  • Fabrizio Romano poinformował, że Real Madryt przedłużył o rok kontrakt z Karimem Benzemą; klauzula odstępnego zawarta w umowie opiewa na miliard euro
  • Oficjalne oświadczenie klubu w tej sprawie może mieć miejsce jeszcze w piątek

Karim Benzema w Realu Madryt do 2023 roku!

Fabrizio Romano poinformował, że Real Madryt przedłużył kontrakt z Karimem Benzemą. Poprzednia umowa obowiązywała do 2022 roku, a nowa obowiązywać będzie przez kolejne dwanaście miesięcy.

Królewscy przedstawili Francuzowi swoją pierwszą propozycję jeszcze przed startem Euro 2020. Negocjacje trwały ponad miesiąc, ale od samego początku obie strony były przekonane o dojściu do porozumienia. Benzema już w marcu, po meczu z Atalantą ogłosił chęć do przedłużenia umowy. Napastnik rozumie skomplikowaną sytuację finansową klubu; nie narzucał też – w przeciwieństwie do Sergio Ramosa – warunków związanych z długością kontraktu. Aby odstraszyć ewentualnych nabywców, w umowie zawarta będzie klauzula odstępnego opiewająca na, bagatela, miliard euro.

Stabilizacja lepsza niż transfery

Jeżeli zatem doniesienia Romano oraz dziennikarzy AS-a okażą się prawdziwe, Benzema będzie szóstym zawodnikiem, który w 2021 roku przedłużył swoją umowę z Realem Madryt. Wcześniej uczynili to Luka Modrić, Nacho, Dani Carvajal, Lucas Vazquez oraz Thibaut Courtois. Oznacza to, że spośród graczy mających określoną pozycję w drużynie, jedynie Luka Modrić będzie miał umowę wygasającą wraz z końcem bieżącego sezonu. Poza Chorwatem kończą się również kontrakty Garetha Bale’a, Isco oraz Marcelo, ale wszyscy trzej prawdopodobnie opuszczą za rok stolicę Madrytu. Następny w kolejce do przedłużenia umowy jest Fede Valverde.

Przeczytaj również: Marcos Llorente zachwycony po przedłużeniu umowy.

Komentarze