Benzema nie zdąży wrócić przed meczem z PSG

Karim Benzema
Karim Benzema Pressfocus

Karim Benzema doznał kontuzji ścięgna podkolanowego. Przerwa od gry trwa już ponad dwa tygodnie. Pierwsze raporty zakładały, że Francuz wróci do pełni sił na kilka dni przed meczem z PSG. Jednak najnowsze informacje w tej sprawie nie są tak optymistyczne. Jak przekazała Marca, Królewscy na Parc des Princes zjawią się bez swojego lidera.

  • Karim Benzema opuści dwa najbliższe spotkania Realu Madryt
  • Carlo Ancelotti dalej musi radzić sobie bez najlepszego strzelca drużyny
  • Medycy Królewskich wydłużają powrót Francuza do gry, aby resztę sezonu mógł kontynuować bez ryzyka odnowienia kontuzji

Benzema nie pomoże Królewskim w Paryżu

Karim Benzema doznał urazu ścięgna podkolanowego ponad dwa tygodnie temu w starciu przeciwko Elche w Pucharze Króla. Od tamtej pory sztab medyczny Realu Madryt pracuje z Francuzem indywidualnie. Początkowo twierdzono, że 32-latek wróci do pełni sił na mecz z Villarreal.

Tymczasem dziennikarze Marki są zupełnie innego zdania. Jeżeli napastnik trenowałby już z resztą drużyny, zapewne otrzymałby minimum dwa kwadranse w najbliższym spotkaniu z Żółtą łodzią podwodną. Natomiast wciąż pracuje na sali gimnastycznej czy siłowni, a na boisku jedynie biega.

Brak ćwiczeń na pełnym obciążeniu może wskazywać na jeszcze dłuższy proces powrotu do zdrowia. Nikt w klubie nie zamierza ryzykować, dlatego priorytetem jest wyleczenie Benzemy na rewanż z PSG w Lidze Mistrzów. W takim wypadku Carlo Ancelotti dalej nie skorzysta z usług najlepszego strzelca zespołu.

Podczas walki na Parc des Princes może mieć to kluczowe znaczenie. W kadrze Los Blancos jest Luka Jović czy Eden Hazard, którzy mogliby zagrać na pozycji Benzemy. Włoski szkoleniowiec preferuje jednak z inne rozwiązanie, bo forma obu wyżej wspomnianych graczy pozostawia wiele do życzenia. Prawdopodobnie na “dziewiątce” od pierwszych minut z Villarreal oraz PSG wystąpi Isco.

Czytaj więcej: Mecz z Atletico mitem założycielskim Barcy Xaviego?

Komentarze