Karim Benzema ukarany wysoką grzywną

Karim Benzema
Karim Benzema Pressfocus

Echa sprawy szantażu Karima Benzemy na Mathieu Valbuenie wciąż rozbrzmiewają w Hiszpanii. Jak donoszą Le Parisien i L’Equipe w piątek z konta napastnika Realu Madryt została zajęta kwota 230 tysięcy euro. Jest to zobowiązanie, którym został obciążony Francuz podczas rozprawy z kodeksu postępowania cywilnego.

  • W listopadzie 2021 roku Karim Benzema został skazany przez sąd na rok pozbawienia wolności w zwieszeniu
  • Napastnik Realu Madryt nie zgadza się z wyrokiem
  • W piątek z jego konta zajęto aż 230 tysięcy euro

Nieustające problemy prawne Benzemy

Afera, której dotyczyła sprawa sądowa miała miejsce w 2015 roku. Grupa osób miała wówczas wejść w posiadanie sekstaśmy, którą Mathieu Valbuena nagrał ze swoją partnerką i szantażować go. Osoby związane ze śledztwem ujawniły, że Benzema przyznał się do próby mediacji między kolegą z kadry a znajomym z dzieciństwa, który był w posiadaniu nagrania. Według śledczych napastnik Realu Madryt wraz z innymi osobami próbował wymusić pieniądze, strasząc upublicznieniem nagrania.

Czytaj też: Barcelona zaniepokojona stanem zdrowia Memphisa Depaya

24 listopada sąd w Wersalu skazał Benzemę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 75 tysięcy euro za współudział w szantażu wobec Valbueny. W postępowaniu cywilnym pięciu oskarżonych w sprawie Francuza zostało zobowiązanych do zapłaty w sumie 150 000 euro na rzecz byłego zawodnika Olympique’u Marsylia za szkody moralne. Benzema został również obciążony kosztami sądowymi w wysokości 80 000 euro po stronie cywilnej. Zawodnik wraz ze swoim prawnikiem złożyli apelację od wyroku.

To są logiczne konsekwencje decyzji o natychmiastowej płatności. Poprosiliśmy o pozasądową zapłatę, która nigdy nie nastąpiła, więc przeszliśmy do następnego kroku – przyznał agencji AFP Paul-Albert Iwens, prawnik Valbueny. 

Otoczenie Benzemy uważa wyrok sądu za niesprawiedliwy i zbyt surowy. Piłkarz będzie się odwoływał w sądzie drugiej instancji, aby uniknąć płacenia odszkodowania. 

Komentarze