Benzema wyprowadził Real na pozycję lidera

Piłkarze Realu Madryt
Piłkarze Realu Madryt fot. PressFocus

Real Madryt w ostatnim sobotnim spotkaniu 31. kolejki La Liga pokonał na wyjeździe Cadiz 3:0. Wszystko co najważniejsze działo się w tym starciu w pierwszej połowie. Jego bohaterem został Karim Benzema, który okrasił swój występ dwoma golami i asystą.

Trzy gole w 10 minut

Real Madryt przystępował do potyczki z trzynastą ekipą ligi hiszpańskiej w roli zdecydowanego faworyta. Niemniej Królewscy w ostatnich dwóch spotkaniach zawodzili, notując dwa bezbramkowe remisy z rzędu. Tym samym zespół Alvaro Cervery liczył na kontynuowanie serii spotkań bez porażki.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach meczu. Niemniej na pierwszego gola fanów Realu musieli czekać aż do 30 minuty. Pierwszą bramkę dla teamu z Madrytu zdobył Karim Benzema. Francuz wykorzystał rzut karny za faul na Vinicusie Juniorze. Jednym golem Real się nie zadowolił i w 33. minucie podwyższył prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Benzema, a bramkę na 2:0 po podaniu francuskiego napastnika zdobył Alvaro Odriozola.

Królewscy wrócili na szczyt

Ostatniego gola w pierwszej połowie zaliczył natomiast Benzema, który strzelił swojego 21 gola w sezonie. Tym samym Królewscy byli na najlepszej drodze po 32. zwycięstwo w sezonie.

W drugiej połowie mecz nie był już tak spektakularny. Były to podyktowane między innymi tym, że goście na kwapili się do przyspieszenia tempa, oszczędzając siły na kolejne spotkania. Do końca zawodów wynik rywalizacji na Estadio Ramon de Carranza nie uległ zmianie. Jednocześnie podopieczni Zinedine’a Zidane’a wygrali 3:0 i przynajmniej do czwartkowego wieczoru objęli prowadzenie w tabeli. Swoje kolejne spotkanie Real rozegra już w sobotę, mierząc się u siebie z Realem Betis. Cadiz zagra natomiast na wyjeździe z Realem Valladolid.