Gwiazda Realu nie wróci do treningów, ma koronawirusa

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

Karim Benzema miał w tym tygodniu rozpocząć przygotowania do nowego sezonu, ale uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Powrócić do treningów będzie mógł dopiero po uzyskaniu dwóch negatywnych wyników testów PCR.

  • Karim Benzema przebywał w Lyonie, odpoczywając po Euro 2020
  • Francuz miał w tym tygodniu powrócić do treningów z Realem Madryt, ale uzyskał pozytywny wynik testu obecności na koronawirusa
  • 33-latek będzie mógł spotkać się z drużyną po uzyskaniu dwóch negatywnych wyników testów PCR

Karim Benzema zakażony koronawirusem

Karim Benzema miał w tym tygodniu powrócić do treningów w Valdebebas, ale musi to odłożyć. Przebywając w Lyonie Francuz uzyskał pozytywny wynik testu obecności na koronawirusa. Zawodnik został już poddany izolacji i póki co nie może powrócić do Realu Madryt.

Wszyscy zawodnicy Królewskich biorący udział w treningach zostali w ostatnich dniach zaszczepieni. Benzema również miał dostać szczepionkę w najbliższych dniach, a następnie włączyć się do drużynowych treningów. Obecnie jest to jednak niemożliwe. 33-latek będzie mógł powrócić do drużyny dopiero po uzyskaniu dwóch negatywnych wyników testów PCR. Napastnik z pewnością opuści nadchodzące sparingi Los Blancos przeciwko Glasgow Rangers oraz AC Milan.

Karim Benzema po sześcioletniej przerwie powrócił do reprezentacji Francji. Gracz Realu Madryt wziął udział w Euro 2020 i indywidualnie nie może mieć sobie nic do zarzucenia. W czterech spotkaniach Les Bleus napastnik strzelił cztery bramki, ale nie uchroniło to mistrzów świata od odpadnięcia już na etapie 1/8 finału. Niebawem rozpocznie swój trzynasty sezon w barwach Realu Madryt.

Komentarze