Benzema znów kluczowy! Real wywarł presję na Atletico

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo (3:1) po dwóch trafieniach i asyście Karima Benzemy. Tym samym Królewscy wywarli presję na grających jutro zespołach Atletico i Barcelony.

Jak trwoga, to do Benzemy

Królewscy już od pierwszego gwizdka starali się zdominować rywali. Nie minęło dwadzieścia minut, gdy po kolejnym w tym sezonie błysku Toniego Kroosa objęli prowadzenie. Niemiec w okolicy pola karnego zwiódł dwóch rywali i wystawił piłkę Karimowi Benzemie. Francuz spokojnie opanował piłkę i uderzeniem po długim słupku nie dał szans Ivanowi Villarowi. Przed upływem połowy godziny ten sam duet Królewskich doprowadził do kolejnego trafienia. Założyli wysoki pressing, co zmusiło do błędu Renato Tapię do błędu. Nacisnął na niego Toni Kroos, a Karim Benzema wykonał wyrok. Wydawało się, że Los Blancos nie grozi już utrata punktów, ale jeszcze przed przerwą stracili kontaktowego gola. Piłkę dośrodkowywał Denis Suarez, a głową Thibaut Courtois pokonał Santi Mina.

Po zmianie stron goście wyglądali już na znacznie bardziej ociężałych, niż przed przerwą. Usiłowali wykorzystać do Galisyjczycy i mieli kilka niezłych okazji do sięgnięcia po co najmniej remis. W najlepszej z nich Iago Aspas huknął z rzutu wolnego w słupek. Królewscy mieli jednak szczęście, a na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem przypieczętowali swoje zwycięstwo. Marco Asensio rozprowadził kontrę do lewej strony, a stamtąd Benzema zagrał do Hiszpana piłkę zwrotną i do dwóch bramek dorzucił asystę.

Królewscy wygrali dość pewnie, choć po zmianie stron mieli swoje problemy, a Iago Aspas mógł doprowadzić do remisu. Te trzy punkty wywierają presję na ligowych rywalach, Atletico i Barcelonie, które swoje spotkania rozegrają dopiero w niedzielę. Zawodnicy Zinedine’a Zidane’a mogą ze spokojnymi głowami wybrać się na zgrupowania swoich reprezentacji.