Bernardo Silva pozostaje priorytetem Barcelony

Bernardo Silva
Bernardo Silva fot. PressFocus

Dla Barcelony Bernardo Silva był minionego lata transferowym priorytetem. Plan na następnym rok się nie zmienia, bowiem to wciąż pomocnik Manchesteru City widnieje na szczycie listy życzeń “Dumy Katalonii”.

  • FC Barcelona w 2023 roku ponownie ruszy po Bernardo Silvę
  • Minionego lata trwały prace nad wytransferowaniem go z Manchesteru City, lecz nie doszły do skutku
  • Kontrakt Portugalczyka obowiązuje do połowy 2025 roku. Kwota na poziomie 80 milionów euro, o której mówiło się przy okazji transferu, nie powinna się zmniejszyć

Barcelona ma wciąż te same plany

FC Barcelona minionego lata przeprowadziła prawdziwą transferową ofensywę. Zespół wzmocnili między innymi Robert Lewandowski, Raphinha, Jules Kounde oraz Andreas Christensen, a ponadto nowy kontrakt podpisał Ousmane Dembele. Działania na rynku przyniosły pozytywny efekt, bowiem ekipa Xaviego dotrzymuje kroku Realowi Madryt i pokazuje, że jest w stanie walczyć o najwyższe cele.

“Duma Katalonii” chce pokazać, że tworzy długofalowy projekt, dlatego już teraz tworzy plany w kontekście przyszłorocznego lata. Główny cel pozostaje ten sam – wytransferowanie Bernardo Silvy z Manchesteru City. Nad tym ruchem pracowano niemal całe okienko transferowe, lecz nie udało się doprowadzić go do końca. Spory wpływ na taki przebieg sprawy miała postawa Frenkiego de Jonga, który nie chciał opuszczać Camp Nou. To właśnie pieniądze z jego sprzedaży miałyby zostać przeznaczone na Portugalczyka.

Włodarze Barcelony wciąż uważają, że to Silva jest brakującym ogniwem w układance Xaviego. W niedalekiej przyszłości ma więc zostać zrobione drugie podejście pod hitowy transfer. Biorąc pod uwagę, że kontrakt reprezentanta Portugalii z mistrzem Anglii obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, a także ewentualnego rywala w postaci Paris Saint-Germain, powinniśmy mówić o podobnej kwocie. Tego lata media przekazywały, jakoby Silva był wyceniany na 80 milionów euro.

W obecnym sezonie Silva zagrał w siedmiu spotkaniach na poziomie Premier League, a jego dorobek wynosi dwie bramki oraz trzy asysty.

Zobacz również: Wschodząca gwiazda wybierze Real nad kluby Premier League

Komentarze