Betis dopiął pierwszy letni transfer

Luiz Felipe
Luiz Felipe Pressfocus

Real Betis latem będzie miał nowego środkowego obrońcę. Do Andaluzji na zasadzie wolnego transferu przeniesie się Luiz Felipe z Lazio.

  • W Andaluzji pracują już nad transferami na przyszły sezon
  • Betis wzmocni Luis Felipe
  • Brazylijczyk nie przedłuży kontraktu z Lazio i do nowej drużyny dołączy za darmo

Betis już wzmacnia kadrę

Sezon 2021/2022 jest kapitalny w wykonaniu Realu Betis. Andaluzyjczycy wreszcie zaczęli grać tak, jak przez wiele lat oczekiwali tego kibice. Na drużynę Manuela Pellegrininiego patrzy się z przyjemnością, ponieważ podopieczni chilijskiego trenera strzelili aż 45 goli w samej La Lidze (drugi najlepszy wynik).

W przypadku Betisu efektowność idzie w parze z efektywnością. Wobec tego Andaluzyjczycy są na trzecim stopniu ligowego podium. Ponadto ekipę Pellegriniego dzieli jeden mecz od finału Pucharu Króla. Nie należy też zapominać iż Betis wygrał pierwsze spotkanie w 1/16 finału Ligi Europy.

Na Estadio Benito Villamarín zdają sobie sprawę z tego, że w przyszłym sezonie drużyna może wystąpić w Lidze Mistrzów. To z kolei oznacza konieczność dokonania jakościowych wzmocnień. O pierwszy transfer w Betisie już zadbano.

Do Andaluzji z Rzymu przeniesie się Luiz Felipe. Brazylijczyk gra dla Lazio od sezonu 2017/2018. W tym czasie uzbierał aż 134 mecze. Licznik występów w tym klubie zatrzyma się po zakończeniu tego sezonu. 24-latek nie przedłuży bowiem umowy ważnej do czerwca. Felipe postanowił wzmocnić Betis. Piłkarz zaakceptował już warunki umowy. Portal Transfermarkt wycenia Brazylijczyka na 18 milionów euro.

Czytaj także: Grad bramek w Petersburgu, niezła zaliczka Betisu

Komentarze