Betis górą na Iberostar Estadi

Henrik Dalsgaard i Nabil Fekir
Henrik Dalsgaard i Nabil Fekir fot. Vitaliy Belousov / Sputnik/ Hepta / Sport Pic

RCD Mallorca uległa na swoim stadionie Realowi Betis w trzecim sobotnim meczu 15. kolejki La Liga. Po tym zwycięstwie Los Verdiblancos legitymują się 19 punktami na koncie.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc się zrehabilitować za porażkę z UD Levante. Z kolei ekipa z Andaluzji miała nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo, bo przed tygodniem Betis w pokonanym polu pozostawił Valencię CF.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w siódmej minucie rzut karny za przewinienie Iddrisy Baby Mohammeda wykorzystał Joaquin. Na jednym golu goście nie zamierzali poprzestać, a następstwem tego było gol na 2:0 autorstwa Nabila Fekira.

W drugiej części gry po zagraniu Andresa Guardado sędzia wskazał na “wapno” w 55. minucie. Rzut karny na gola zamienił Lago Junior. To było jednak wszystko, na co było stać team Vincente Moreno, więc trzy “oczka” zainkasowała drużyna z Andaluzji.

RCD Mallorca – Real Betis 1:2 (0:2)

0:1 Joaquin 7′ (k.)