Bez goli na Estadio de Mendizorroza

Deportivo Alaves zremisowało 0:0 w meczu 25. kolejki La Liga z Celtą Vigo. Dla gospodarzy sobotniej potyczki był to drugi z rzędu ligowy kompromis. Z kolei goście kontynuują passę spotkań bez zwycięstwa, która trwa od 9 lutego.

Gospodarze do swojego starcia podchodzili, chcąc odnieść swoje trzecie z rzędu zwycięstwa nad ekipą z Vigo. Niemniej goście mieli zamiar wrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 11. minucie, gdy pokonać bramkarza Deportivo próbował po efektownym strzale nożycami Brais Mendez, ale próba ta była niecelna.

Na odpowiedź podopiecznych Abelardo trzeba było czekać do 56 minuty, gdy Jony z rzutu wolnego starał się zaskoczyć Rubena Blanco, ale bez efektu, bo Hiszpan popisał się dobrą interwencją i ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

Deportivo Alaves – Celta Vigo 0:0