Bez niespodzianki. Atletico pokonało Osasunę

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Po trzech kolejnych meczach bez wygranej, Atletico Madryt stanęło na wysokości zadania i pokonało 2:0 u siebie Osasunę Pampeluna. Dzięki tej wygranej drużyna Diego Simeona awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Kibice na Wanda Metropolitano na gole musieli czekać do drugiej połowy, choć w pierwszej odsłonie gospodarze mieli kilka dogodnych sytuacji. Dogodnych sytuacji nie potrafili wykorzystać Alvaro Morata i Joao Felix. Po jednym ze strzałów drugiego z nich piłka trafiła w poprzeczkę.

Pierwsza bramka sobotniego mecz padła w 67. minucie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Kierana Trippiera z rzutu wolnego z prawej strony boiska, bramkarza rywali uderzeniem głową pokonał Alvaro Morata.

Kilka minut później na 2:0 podwyższył Saul Niguez który po podaniu Angela Correi wpadł z piłką w pole karne i uderzył do siatki nad wychodzącym z bramki bramkarzem. Wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Atletico Madryt – Osasuna Pampeluna 2:0 (0:0)

1:0 Morata 67′
2:0 Saul Niguez 75′