Bez zwycięzcy w Walencji

Roger Marti
Roger Marti fot. PressFocus

W zamykającym rywalizację w 7. kolejce spotkaniu La Liga, Levante na własnym stadionie zremisowało 1:1 z Celtą Vigo. Obie drużyny pozostają tym samym z jednym zwycięstwem na swoich kontach w tym sezonie.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. Przed przerwą nie obejrzeliśmy ani jednego gola, co nie jest niczym dziwnym, biorąc pod uwagę fakt, że żaden z zespołów nie zdołał oddać celnego strzału.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla gości z Vigo. W 47. minucie przeciwnika we własnym polu karnym faulował Nolito i prowadzący to spotkanie sędzia wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Roger Marti.

Radość Levante z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem pięć minut później Celta doprowadził do wyrównania. Po świetnym zagraniu Denisa Suareza z lewej strony boiska wzdłuż linii bramkowej, do futbolówki z prawej strony pola karnego dopadł Sergio Carreira i pewnym strzałem pod poprzeczką nie dał szans bramkarzowi.

Jak się okazało była to ostatni tego bramkarza, choć w doliczonym czasie gry piłkę w bramce Levante umieścił Dani Gomez. Gol nie został jednak uznany, bowiem sędzia po obejrzeniu powtórki uznał, że znajdujący się na spalonym Roger Marti przeszkadzał bramkarzowi rywali.