Bezbramkowy remis w Getafe

La Liga
La Liga

Spotkanie 29. kolejki pomiędzy Getafe i Espanyolem zakończyło się bezbramkowym remisem. Na Coliseum Alfonso Perez podopieczni Abelardo musieli radzić sobie bez jednego kolegi z drużyny, który po upływu kilkunastu minut opuścił plac gry.

Czytaj dalej…

Do 16. minuty drużyna z Barcelony całkiem dobrze radziła sobie w konstruowaniu akcji ofensywnych. Przez pierwszy kwadrans Espanyol miał kilka okazji do objęcia prowadzenia. Niestety, ale arbiter dopatrzył się niesportowego zagrania Bernardo w polu karnym przeciwnika. Obrońca gości uderzył rywala w twarz. Szybka decyzja sędziego o ukaraniu Kolumbijczyka czerwoną kartką mogła wydawać się kontrowersyjna. Goście mieli wiele pretensji do prowadzącego dzisiejsze zawody, który został nie ugięty i nie zmienił swojego zdania.

Mimo gry w przewadze, Getafe nie objęło prowadzenia. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak słaba skuteczność w ofensywie przypominała bicie głową w mur.

W drugiej odsłonie Azulones ruszyli do ataku. Goście szukali swoich szans w stałych fragmentach gry. Defensywa Espanyolu nie popełniała prostych błędów, przez co większość strzałów zawodników Bordalasa nie docierało w światło bramki.

Niemoc zawodników Getafe nie została przełamana. Pomimo gry w przewadze gospodarze nie zdołali objąć prowadzenia. Cenny punkt w walce o utrzymanie zdobyła drużyna z Barcelony, która od momentu wznowienia rozgrywek wciąż pozostaje niepokonana.

Komentarze