Sevilla pozyskała następcę Ocamposa

Adnan Januzaj
Adnan Januzaj Pressfocus

Wiele tygodni trwało poszukiwanie przez Adnana Januzaja nowego klubu. Ostatecznie Belg, który od 1 lipca był bezrobotny znalazł ostatecznie zatrudnienie w Sevilli. Klub z Andaluzji poinformował o zakontraktowaniu skrzydłowego w oficjalnym komunikacie.

  • Adnan Januzaj od początku lipca pozostawał bezrobotny
  • Belg nie cieszył się zbyt wielkim zainteresowaniem na rynku transferowym i zaczynał tracić nadzieję na znalezienie nowego pracodawcy
  • Pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęła Sevilla, która w środę poinformowała o zakontraktowaniu skrzydłowego

Adnan Januzaj zostaje w La Liga

W ubiegłym sezonie Adnan Januzaj był ważną postacią Realu Sociedad. Belg łącznie wystąpił w 44 meczach, w których zanotował pięć bramek i trzy asysty. Klub nie zdecydował się jednak na przedłużenie z nim współpracy, którym nie bardzo zainteresowany był również skrzydłowy. Nie przewidywał on, że znalezienie nowego pracodawcy będzie tak problematyczne. 

Januzaj od początku lipca pozostawał bez klubu, a jedynym zespołem, który wykazał większe zainteresowanie jego zakontraktowaniem była Osasuna Pampeluna. Skromny klub nie był w stanie sprostać jednak wymaganiom finansowym 27-latka. W ostatnich dniach pojawiło się jednak poważne zainteresowanie ze strony Sevilli

Klub z Andaluzji opuścić ma Lucas Ocampos, wobec czego władze poczuły się odpowiedzialne do zastąpienia go innym skrzydłowym. Opcji na rynku nie było zbyt wiele, dlatego Sevilla zdecydowała się na angaż Januzaja. W środę klub poinformował oficjalnie o pozyskaniu Belga, który podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku.

Zobacz też: Sevilla zaprezentowała najdroższy letni nabytek

Komentarze