Bilbao lepsze od Rayo

Gracze Bilbao wygrali u siebie z Rayo 3:2. Dzięki tej wiktorii Baskowie mają na swoim koncie już 46 punktów.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze Basków wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie po trafieniu Williamsa.

W 18. minucie mogło być już 2:0 dla klubu z Bilbao. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak R. Garcia.

Zemściło się to w samej końcówce tej części gry. Wtedy to do wyrównania doprowadził Moreno i mecz niejako rozpoczął się na nowo.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie po zmianie stron. W 50. minucie swojego drugiego gola zanotował bowiem Williams.

To nie był jednak koniec kłopotów gości. Kilka minut potem drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Advincula.

W 64. minucie mogło być 3:1, ale tym razem Williams został zatrzymany przez dobrze interweniującego bramkarza rywali. Goście odpowiedzieli trafieniem Suareza. Po wideoweryfikacji ta bramka – z powodu spalonego – nie została jednak uznana.

W 72. minucie R. Garcia zdobył bramkę na 3:1 i Baskowie byli bardzo blisko zgarnięcia kompletu oczek w tej konfrontacji.

Kilkanaście minut potem bramkę kontaktową zapisał na swoim koncie de Tomas. Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już jednak zmianie i Baskowie wygrali 3:2.

Bilbao – Rayo 3:2 (1:1)

1:0 Williams 2′
1:1 Moreno 45′
2:1 Williams 50′
3:1 R. Garcia 72′
3:2 de Tomas 85′