Bilbao remisuje z Atletico

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Gracze Athletiku Bilbao zremisowali z Atletico Madryt 1:1. Dla gospodarzy to trzeci kolejny mecz bez porażki w Primera Division. Goście znowu zaś zawiedli w spotkaniu delegacyjnym.

Przed tym meczem faworytami byli goście. Piłkarze ze stolicy Hiszpanii w 27 meczach zdobyli 45 punktów. Baskowie zgromadzili zaś osiem oczek mniej.

Eksperci spodziewali się jednak trudnej przeprawy dla madrytczyków. Wszak Baskowie dobrze radzą sobie u siebie, a piłkarze Los Colchoneros mają problemy w meczach wyjazdowych – ostatnie zwycięstwo odniesione w grudniu minionego roku kalendarzowego.

Jak wyglądało to spotkanie? Do przerwy mieliśmy bramkowy remis. W 37. minucie sprytnym uderzeniem popisał się Muniain, który wykorzystał podanie od Berchiche.

Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak zbyt długo czekać. Kilkadziesiąt sekund potem sytuację sam na sam z golkiperem Basków wykorzystał Diego Costa.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Szansę na przechylenie szali wiktorii na korzyść Los Colchoneros miał w końcówce Arias, lecz dobrze w bramce Bilbao spisał się Simon. W związku z tym oba kluby zdobyły po jednym punkcie.

Obecnie Baskowie mają 38, a rywale 46 oczek. W następnej kolejce gracze Bilbao zagrają na wyjeździe z Eibar. Z kolei Atletico czeka podróż do Pampeluny.