Barca ma plan B na wypadek fiaska transferu Raphinii

Ez Abde (z lewej)
Ez Abde (z lewej) Pressfocus

Wysokie żądania finansowe Leeds mogą skutecznie uniemożliwić Barcy przeprowadzenie transferu Raphinii. Klub ma już przygotowany plan B na taką ewentualność. Planuje zarejestrować w pierwszej drużynie Abde Ezzalzouliego.

  • Barca od dłuższego zcasu pracuje nad transferem Raphinii
  • Leeds oczekuje za Brazylijczyka aż 70 milionów euro, na co nie stać w obecnej sytuacji finansowej Blaugrany
  • Alternatywą dla skrzydłowego Pawi może być Ez Abde, który zostanie zarejestrowany w seniorskiej drużynie

Barca sięgnie po wychowanków

Oprócz problemów finansowych, FC Barcelona mierzy się z kilkoma innymi przeszkodami na drodze do skompletowania optymalnej kadry na przyszły sezon. Nierozwiązana pozostaje wciąż kwestia ewentualnego przedłużenia kontraktu Ousmane’a Dembele. Komplikuje się również operacja ściągnięcia na Camp Nou Raphinii, za którego Leeds oczekuje kwoty rzędu 70 milionów euro. 

Transfer Brazylijczyka miał być zabezpieczeniem wobec możliwej utraty Dembele. Wygląda na to, że operacja nie dojdzie do skutku, ponieważ klubu nie stać na opłacenie wysokiej klauzuli odstępnego skrzydłowego. Raphinha chciałby trafić do Blaugrany, jednak jak na razie nie wywiera on zbytniej presji na Leeds. Podczas ostatniego wywiadu stwierdził nawet, że “jego przyszłość nie jest zależna od niego samego”.

Rozwiązaniem tymczasowym może być postawienie na Eza Abde. Skrzydłowy w tym sezonie dostał kilka szans i pokazał, że drzemie w nim duży potencjał. Zarząd planuje zarejestrować Marokańczyka w seniorskiej drużynie, by mógł on być jedną z opcji dla Xaviego. Inną może być Alex Collado, który wraca z wypożyczenia z Granady i zostanie podobnie jak Abde, włączony do drużyny. Xavi jest fanem talentu Hiszpana i chce dać mu szansę w presezonie. 

Czytaj dalej: Barcelona ma alternatywę dla Lewandowskiego. Zaskakujący plan B

Komentarze