Blaugrana negocjuje umowy z CVC i All Sports Finance

Joan Laporta
Joan Laporta Pressfocus

FC Barcelona ma ambitne plany na letnie okienko transferowe. Do ich realizacji potrzebuje jednak sporych nakładów finansowych, których klub na ten moment nie posiada. Jak podaje dziennik El Confidencial, Joan Laporta jest w trakcie finalizacji porozumień z trzema różnymi organami, które mają zapewnić środki na wzmocnienia składu.

  • Sytuacja finansowa FC Barcelony wciąż jest trudna
  • Klub nie może na razie zarejestrować zawodników, z którymi osiągnął już porozumienie
  • Joan Laporta negocjuje umowy z trzema różnymi podmiotami, które zapewnią Barcy fundusze

Pieniądze wciąż problemem w Barcelonie

Głównym celem Barcy na lato jest sprowadzenie Roberta Lewandowskiego. Coś, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się mało prawdopodobne, obecnie już tak nierealne nie jest. Polak chce trafić na Camp Nou, a jego agent robi wszystko, by mu to umożliwić. Napastnik jest obecnie w nie najlepszych relacjach z Bayernem Monachium, który stara się zablokować operację. 

Z problemów finansowych Barcy zdaje sobie bardzo dobrze sprawę Joan Laporta, który poszukuje rozwiązań umożliwiających Dumie Katalonii finalizację kluczowych dla przyszłego sezonu transferów. El Confidencial informuje, że prezes Blaugrany odbył w czwartek decydujące spotkanie w celu odblokowania umowy z CVC. Dzięki porozumieniu z funduszem klub otrzymałby zastrzyk gotówki w postaci nawet 300 milionów euro.

Oprócz CVC, klub negocjuje także z innym funduszem, który zajmuje się finansowaniem klubów w zamian za przyszłe przychody. All Sports Finance mógłby wspomóc klub nawet 400 milionami euro. Ponadto Laporta jest na dobrej drodze do sprzedaży 49% praw do Barça Licensing & Merchandising. Wszystkie te działania mają na celu zrównoważenie budżetu.

Jeśli klub zawrze przynajmniej dwie z trzech wspomnianych umów, możliwe stanie się nie tylko zarejestrowanie w drużynie Franka Kessiego i Andreasa Christensena, ale także pozyskanie Roberta Lewandowskiego, czy Raphinii.

Sprawdź: Xavi skreślił wychowanka. Jest już chętny

Komentarze