Błędy bramkarza, wygrana Granady

Dwunaste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w piątkowy wieczór piłkarze Granady. Na własnym stadionie pokonali 2:1 Getafe, choć do przerwy prowadzili goście. Powrotu do rywalizacji najmilej wspominać nie będzie bramkarz zespołu z Madrytu, który popełnił dwa fatalne błędy.

Obie drużyny do piątkowego spotkania przystępowały z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. Za gospodarzami przemawiał atut własnego boiska, ale goście chcieli potwierdzić dobrą wyjazdową formę z tego sezonu.

Spotkanie lepiej ułożyło się dla Getafe, które w 20. minucie objęło prowadzeniu. Po odegraniu Marca Cucurelli, bramkarza Granady, który chwilę wcześniej popisał się świetną interwencją, mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał David Timor. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie tego pojedynku.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie, ale w 70. minucie Granada doprowadziła do wyrównania. Piłkę do własnej bramki z bliskiej odległości, po fatalnym błędzie bramkarza gości, niefortunnie skierował Djene Dakonam.

Dziewięć minut później Granada był już na prowadzeniu. Po raz kolejny nie popisał się David Soria, który w wydawać się prostej sytuacji odbił piłkę przed siebie po płaskim strzale Carlosa Fernandeza. Piłka wróciła pod nogi zawodnika gospodarzy, który drugiej szansy nie zmarnował i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił ją w siatce.