Boateng zarysował ciekawy plan na przyszłość Messiego. Wbrew pozorom nie niemożliwy

Leo Messi
Leo Messi fot. PressFocus

Lionel Messi i jego przyszłość to w ostatnim czasie temat do spekulacji hiszpańskich mediów. Tymczasem Kevin-Price Boateng zaapelował, aby Argentyńczyk w 2021 roku dołączył do SSC Napoli. Przypomnijmy, że ekipa z Kampanii dla każdego Argentyńczyka ma wyjątkowe znaczenie, ze względu na to, co osiągnął w niej zmarły niedawno Diego Armando Maradona.

Lionel Messi ma kontrakt ważny z FC Barceloną tylko do końca sezonu. Na dzisiaj nic nie wskazuje na to, aby umowa zawodnika z klubem z Katalonii została przedłużona. Taki stan rzeczy sprawia, że coraz ciekawsze pomysły pojawiają się w kontekście przyszłości Messiego.

Wiadomo nie od dzisiaj, że klubem poważnie zainteresowanym usługami reprezentanta Argentyny, jest Manchester City. Ostatnio natomiast ciekawy plan na przyszłość Messiego zarysował w jednej ze swoich wypowiedzi Kevin-Prince Boateng. Były piłkarz Barcy zachęcał 33-latka do gry w Italii.

– Messi powinien dołączyć do Napoli, gdy wygaśnie jego umowa z Barcą – mówił Boateng w rozmowie z ESPN cytowanej przez Mundo Deportivo.

– Mógłby w ten sposób uhonorować Maradonę, grając w tym zespole przez rok lub dwa. Oczywiście w takiej sytuacji pieniądze musiałyby zejść na dalszy plan – zaznaczył ofensywny pomocnik.

– To byłaby historia jak z filmu. Musiałby na treningi udawać się helikopterem, bo ludzie nie dawaliby mu spokoju – uzupełnił Boateng.

Przyszłość Messiego w Barcelonie raczej nie zostanie rozstrzygnięta do końca tego roku. Klub ma plan, aby przeprowadzić rozmowy z zawodnikiem ws. jego kontraktu po świąteczno-noworocznej przerwie.

Komentarze