Bordalas: Ajax gra odważnie i ma potencjał ofensywny

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Trener Getafe CF Jose Bordalas jest dobrej myśli przed konfrontacją z AFC Ajaxem w 1/16 finału rozgrywek Ligi Europy. Pierwszy mecz tych drużyn odbędzie się w czwartek wieczorem na Coliseum Alfonso Perez na przedmieściach Madrytu.

Czytaj dalej…

– Zapowiada się piękne spotkanie. Zmierzymy się przecież z półfinalistą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Faworytem jest Ajax – wyznał Bordalas w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Zagramy z drużyną z wielką historią, która jest przyzwyczajona do występów w pucharach. Nie będzie łatwo, ale w futbolu zawsze istnieją szanse. Pokazaliśmy już w lidze, że jesteśmy w stanie zagrać świetne mecze – zapewnił szkoleniowiec Azulones.

– Spotykamy się regularnie z takimi drużynami jak FC Barcelona czy Real Madryt i Atletico Madryt. Szanujemy Ajax, ale jesteśmy pewni swoich umiejętności. Na pewno napotkamy trudności, bowiem rywale grają odważnie i mają bardzo duży ofensywny potencjał – docenia przeciwników opiekun ekipy z Kastylii.

– Nigdy nie jest wiadomo, czy lepiej grać pierwszy mecz u siebie czy na wyjeździe. Spróbujemy stworzyć świetny mecz i narazić Ajax na kłopoty. Chcemy osiągnąć dobry wynik przed rewanżem w Amsterdamie – podsumował Bordalas.

Komentarze