Borussia jeszcze nie wygrała wyścigu po talent, Barca z nadzieją

Karim Adeyemi
Karim Adeyemi fot. PressFocus

Karim Adeyemi to jeden z tych zawodników, który ostatnio budzi duże zainteresowanie. Nie brakuje chętnych na pozyskanie piłkarza latem. W tym gronie jest między innymi FC Barcelona.

  • Latem zapowiada się pasjonująca walka o podpis pod kontraktem wielkiego talentu
  • Karim Adeyemi wydaje się jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku transferowym
  • Rynkowa wartość zawodnika wynosi ponad 30 milionów euro

Adeyemi celem Barcelony

Karim Adeyemi broni aktualnie barw FC Salzburg. W tej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 36 spotkaniach, w których zdobył 19 bramek. 20-latek ma też na swoim koncie cztery asysty.

Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że Adeyemi zdecyduje się na powrót do ojczyzny z Austrii. Dziennikarze łączyli zawodnika przede wszystkim z Borussią Dortmund, która zdążyła już przyzwyczaić, że koncentruje się na wzmacnianiu składu młodymi piłkarzami.

Tymczasem według najnowszych informacji Bildu klub z Signal Iduna Parka pod względem finansowym nie jest gotowy spełnić żądań zawodnika. Podobno do Niedzieli Wielkanocnej ma zostać podjęta decyzja w sprawie ewentualnego transferu trzykrotnego reprezentanta Niemiec.

Swego czasu FC Barcelona była jednym z faworytów do pozyskania Adeymiego. W kolejce chętnych po piłkarza ustawił się również Bayern Monachium. Aczkolwiek sternicy BVB mogą być postrzegani w roli faworyta, chcąc znaleźć następcę dla Erlinga Haalanda, który latem może zmienić pracodawcę.

Adeyemi ma kontrakt ważny z Salzburgiem do 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 35 milionów euro. Zawodnik aktualnie leczy kontuzję uda. W drużynie narodowej zdobył natomiast jak na razie jedną bramkę.

Czytaj więcej: Busquets wymienił kandydatów na swojego przyszłego następcę w Barcelonie

Komentarze