Pjanic gotów na znaczącą obniżkę pensji

Miralem Pjanic
Miralem Pjanic Pressfocus

Miralem Pjanic podczas przedsezonowego tournee w USA walczył o swoją przyszłość w FC Barcelonie. Bośniak chciałby grać pod wodzą Xaviego, a według dziennikarzy ASa, nie został on jeszcze skreślony. Jak przekazało z kolei Mundo Deportivo, pomocnik gotów jest obniżyć swoją pensję, byleby tylko zostać.

  • Miralem Pjanic może zostać na kolejny sezon w FC Barcelonie
  • Bośniak dobrze sprawował się w trakcie przedsezonowego tournee
  • Pomocnik gotów jest obniżyć pensję, byleby tylko zostać w Barcelonie

Pjanic chciałby dostać drugą szansę w Barcelonie

Miralem Pjanic ku zdziwieniu wielu kibiców FC Barcelony został uwzględniony w kadrze na przedsezonowe tournee w USA. Bośniak otrzymał minuty w meczach z Juventusem, a także New York Red Bulls. 32-latek zaprezentował się w nich na tyle obiecująco, że pojawiły się wątpliwości odnośnie jego sprzedaży. Wcześniej zgodnie z retoryką utrzymywaną w klubie, znajdował się on na wylocie.

Xavi był zadowolony z postawy pomocnika i rozważa pozostawienie go w zespole w charakterze zastępcy Sergio Busquetsa. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze ASa. W trakcie sparingów w oczach sztabu szkoleniowego rywalizował on o miejsce w składzie z Nico Gonzalezem. 

Mundo Deportivo przekazało w poniedziałek, że Pjanic jest gotów na znaczącą obniżkę zarobków, byleby tylko zostać na kolejny sezon w Dumie Katalonii. Obecnie jest on za Busquetsem, Albą i Lewandowskim jednym z najlepiej zarabiających zawodników w kadrze, co nie odzwierciedla jego roli. Przyszłość Bośniaka powinna rozstrzygnąć się w najbliższych dniach.

Sprawdź: Barca z szansą na pozbycie się stopera

Komentarze