Brahim Diaz piłkarzem Realu Madryt

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Real Madryt pozyskał Brahima Diaza z Manchesteru City. Ofensywny pomocnik podpisał z “Królewskimi” kontrakt do końca czerwca 2025 roku – poinformował klub z Santiago Bernabeu.

Czytaj dalej…

“Sky Sports” informuje, że jeśli Real Madryt sprzeda w przyszłości zawodnika, to 15 procent z kwoty transferu trafi do “Obywateli”. Jeśli natomiast zostanie sprzedany do Manchesteru United, to wtedy będzie to 40 procent.

Według doniesień, “Los Blancos” zapłacili za 19-latka około 15,5 miliona funtów. Ta kwota może wzrosnąć do 22 milionów, jeśli spełnione zostaną odpowiednie warunki. Diaz miał ofertę przedłużenia kontraktu z City, ale wolał trafić do Realu Madryt. Latem byłby wolnym zawodnikiem.

“Zamknąłem rozdział w swoim życiu i żegnam się z Manchesterem City, klubem, w którym dorastałem. Trafiłem tutaj jako dzieciak i teraz jestem profesjonalnym piłkarzem. Dziękuję wszystkim trenerom w klubie, tym z akademii oraz z pierwszej drużyny, za wiarę we mnie i za to, czego mnie nauczyli. Jestem dzięki nim nie tylko lepszym zawodnikiem, ale także lepszym człowiekiem” – napisał w oficjalnym oświadczeniu Diaz.

Komentarze