Braithwaite z kontrowersyjnym transferem

Braithwaite (z prawej) i Navas
Braithwaite (z prawej) i Navas PressFocus

FC Barcelona w ostatni dzień okna transferowego pozbędzie się Martina Braithwaite’a. Kierunek wybrany przez duńskiego napastnika nie jest jednak wymarzony dla Blaugrany. Podpisze on bowiem kontrakt z rywalem zza miedzy, Espanyolem.

  • FC Barcelona jeszcze w czwartek rozwiąże kontrakt z Martinem Braithwate’em
  • Napastnik pozostanie jednak w La Lidze, a nawet w Barcelonie
  • Ma podpisać trzyletnią umowę z Espanyolem. Jego rolą będzie zastąpienie Raula De Tomasa, który nosi się z odejściem

Braithwaite opuści FC Barcelonę, ale nie Barcelonę

FC Barcelona już od stycznia usiłuje sprzedać Martina Braithwaite’a. Duńczyk niespodziewanie trafił na Camp Nou po długiej kontuzji Ousmane’a Dembele zimą 2020 roku. Do dziś jednak nie wiadomo, dlaczego poprzedni zarząd klubu zdecydował się zaproponować zawodnikowi aż 3,5-letnią umowę.

Napastnik miał zadziwiająco dobre wejście do drużyny, a pomagał jej i w poprzednim sezonie. Odkąd jednak drużynę przejął Xavi, a do Dumy Katalonii trafili nowi napastnicy, 31-latek całkowicie wypadł z obiegu.

Szkoleniowiec przyznawał, że już dawno zapowiedział Braithwaite’owi brak szans na grę. Nie tylko regularną, ale w ogóle. Po raz ostatni pojawił się na boisku w barwach Barcelony w marcu. Wówczas otrzymał jedenaście minut podczas meczu z Osasuną. Mimo tego napastnik nie palił się do odejścia. Postawił warunek: albo klub rozwiąże z nim umowę, płacąc mu pensję za pozostałe dwa lata, albo znajdzie mu bardzo bogatego pracodawcę.

Ostatecznie wygląda na to, że Braithwaite opuści Camp Nou ostatniego dnia letniego okna transferowego. Nie będzie musiał się jednak przeprowadzać, bo zasili szeregi Espanyolu. Ponoć Blaugrana prosiła go, by zdecydował się na inną ofertę, ale 31-latek nie zamierza opuszczać miasta, w którym czuje się tak komfortowo. Duma Katalonii faktycznie rozwiąże z Duńczykiem umowę, ale ten otrzyma zaledwie 2 lub 3 miliony euro, a nie pełną wypłatę za dwa zaległe lata. Z Papużkami podpisze trzyletni kontrakt. Prawdopodobnie snajper będzie musiał wejść w duże buty. Espanyol sprowadza go bowiem, bo najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu odejdzie największa gwiazda drużyny, Raul De Tomas.

Braithwaite w minionym sezonie wystąpił łącznie w pięciu spotkaniach. Zanotował w nich dwie bramki i asystę.

Zobacz więcej: Wyścig Lewego z Benzemą oficjalnie rozpoczęty.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze