Braithwaite wypychany z Barcelony

Martin Braithwaite (z lewej)
Martin Braithwaite (z lewej) fot. PressFocus

Martin Braithwaite to jeden z zawodników FC Barcelony, który na pewno nie ucieszył się na wieść o transferze Roberta Lewandowskiego. Oznacza to dla Duńczyka, że musi szukać sobie nowego pracodawcy. Diario Sport przekonuje z kolei, że 31-latek niechętnie podchodzi do planu związanego ze zmianą klubu.

  • FC Barcelona po ogłoszeniu transferu Roberta Lewandowskiego ma nadmiar napastników
  • Jednym z zawodników zbędnych w klubie z Camp Nou jest Martin Braithwaite
  • Nowe wieści w sprawie zawodnika przekazało Diario Sport

Braithwaite na wylocie z Barcy?

Martin Braithwaite trafił do FC Barcelony w lutym 2020 roku z CD Leganes. Reprezentant Danii kosztował 20 milionów euro Katalończyków. Zawodnik jednak nigdy tak naprawdę nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W koszulce Barcey rozegrał 57 meczów, notując w nich 10 trafień.

Diario Sport przekonuje, że Braithwaite nadal jest zdeterminowany, aby nie rozstawać się z Barceloną. Mimo że trener Xavi nie uwzględnił zawodnika w kadrze na tournee po Stanach Zjednoczonych.

Na dzisiaj trudno stwierdzić, jak będzie wyglądała przyszłość zawodnika. Jasne jest natomiast, że klub z Camp Nou dał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu piłkarzowi.

Najnowsze doniesienia związane z 31-latkiem sugerują, że chętne na jego usługi są takie kluby jak: Celta Vigo, czy Valencia. Rynkowa wartość Braithwaite’a to dzisiaj sześć milionów euro. Piłkarz ma kontrakt ważny z aktualnymi wicemistrzami Hiszpanii do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: FC Barcelona potwierdziła transfer Roberta Lewandowskiego

Komentarze