Braithwaite z optymizmem spogląda na współpracę z Xavim

Martin Braithwaite
Martin Braithwaite fot. PressFocus

FC Barcelona zremisowała we wtorkowym spotkaniu z Benfiką Lizbona w spotkaniu w ramach Ligi Mistrzów. Tymczasem Martin Braithwaite wierzy, że będzie odgrywał kluczową rolę w ekipie dowodzonej przez Xaviego Hernandeza.

  • Xavi Hernandez ma mnóstwo do poprawienia w grze Barcy
  • Na temat swojej roli w klubie z Camp Nowu wypowiedział się Martin Braithwaite
  • Duńczyk z optymizmem spogląda w przyszłość

Braithwaite wierzy w odegranie kluczowej roli pod skrzydłami Xaviego

FC Barcelona pod wodzą nowego szkoleniowca rozegrała jak na razie dwa mecze. Z kolei Martin Braithwaite to zawodnika, który z powodu kontuzji kolana w tym roku już na pewnie nie zagra. To sprawa, że Duńczyk może mieć kłopot z zyskaniem kredytu zaufania w oczach Xaviego. Zawodnik jednak ze spokojem podchodzi do sytuacji.

– Teraz skupiam się na tym, aby wrócić. Jestem pewny, że po powrocie do gry będę miał ważną rolę w zespole – mówił reprezentant Danii w rozmowie z hiszpańską Marką.

– Rozmawiałem już z Xavim i wiem, jaki jest jego plany. Wiem, co chce zrobić i co chce zmienić – kontynuował Braithwaite.

Duński napastnik w poprzedniej kampanii wystąpił łącznie w 29 meczach w La Liga. Aczkolwiek tylko 11 z tych spotkań zaczął w wyjściowym składzie. Tymczasem 18 spotkań zaczął w roli rezerwowego.

Barca jednak aktualnie ma znacznie mniejszy potencjał w ofensywie, niż to miało miejsce w poprzednim sezonie. W związku z tym niewykluczone, że Braithwaite po Nowym Roku będzie ważną postacią w ekipie z Camp Nou.

Czytaj więcej: LM: zła sytuacja Barcy, nadzieja Sevilli – podsumowanie 5. kolejki

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze