Braithwaite zachwycony debiutem w Barcelonie

Martin Braithwaite
Martin Braithwaite fot. Maksim Blinov/Sputnik/Hepta/Sport Pictures

Martin Braithwaite, który zadebiutował w sobotę w barwach Barcelony, nie kryje z tego powodu zadowolenia. Duńczyk pojawił się na boisku w trakcie drugiej połowy wygranego 5:0 meczu z Eibar i wypracował dwie ostatnie bramki dla Dumy Katalonii.

Czytaj dalej…

– Czuje się tutaj wspaniale, otoczony przez fantastycznych zawodników. Starałem się biegać i pokazywać, a moi koledzy drużyny mnie znajdowali, więc było to niesamowite. Jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Braithwaite, cytowany przez dziennik Marca.

Duńczyk był pytany również o przyjęcie ze strony kibiców. – To było coś, co oglądałem do tej pory w telewizji. To jak przyjmowani są tutaj nowi zawodnicy. Być tutaj i doświadczy takiej reakcji kibiców jest niesamowte. Jestem z tego bardzo dumny – mówił.

Braithwaite po raz pierwszy w historii miał okazję wystąpić w jednym zespole z Lionelem Messim. – To wspaniały facet. Próbował sprawić, bym czym się komfortowo, szukał mnie swoimi podaniami. Nie będę prał swoich ubrań po tym, jak mnie przytulił (śmiech). Szczerze mówiąc, jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem mu asystować – dodał.

Komentarze