Bramkarz RB Lipsk chciałby zagrać z Barcą w finale LE

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony Pressfocus

FC Barcelona w obecnej formie jest zespołem, na który nikt nie chce wpaść. Wylosowania jej wolał uniknąć sztab szkoleniowy Galatasaray, podobnie jak Eintracht Frankfurt. Inne podejście do rywalizacji z Blaugraną ma Josep Martinez. Bramkarz RB Lipsk chciałby zagrać z Barcą w finale Ligi Europy.

  • Josep Martinez spędził część kariery juniorskiej w szkółce FC Barcelony
  • Obecnie jest rezerwowym bramkarzem RB Lipsk
  • Marzeniem bramkarza jest zmierzenie się w finale LE z Blaugraną

Barca w drodze po pierwszy puchar Ligi Europy

FC Barcelona jeszcze nigdy w historii nie sięgnęła po puchar Ligi Europy. Katalończycy zazwyczaj rywalizowali o trofea w bardziej prestiżowej Lidze Mistrzów. W tym sezonie odpadli z niej już na etapie fazy grupowej. Podopieczni Xaviego chcą jednak przekuć tę jakby nie było porażkę w połowiczny chociaż sukces i wygrać rozgrywki. 

Przed rewanżowym ćwierćfinałem w Lidze Europy Barca nie może czuć się pewna swego. Remis wywieziony z Eintrachtu patrząc po przebiegu gry jest cenny, ale w żaden sposób nie ukierunkowuje tej rywalizacji. Zwycięzcę dwumeczu wyłoni dopiero starcie na Camp Nou, które zaplanowane jest w czwartek na godzinę 21:00. 

W rozgrywkach wciąż rywalizuje RB Lipsk, które zremisowało w pierwszym meczu z Atalantą 1:1.  W barwach niemieckiej drużyny gra Josep Martinez, który dwa lata swojej kariery juniorskiej spędził w szkółce FC Barcelony. Rozmawiając z dziennikiem Sport stwierdził on, że chciałby zmierzyć się w finale rozgrywek z Dumą Katalonii. 

– Chciałbym zmierzyć się z FC Barceloną. Znam wielu piłkarzy Barçy, z niektórymi mam dobre relacje. Wygranie Ligi Europy przeciwko jednej z najlepszych drużyn świata byłoby piękne. To byłby mój pierwszy tytuł z Lipskiem – powiedział rezerwowy bramkarz RB Lipsk.

Czytaj też: Barcelona chce podjąć próbę pozyskania Joao Felixa

Komentarze