Bramkarz Realu Madryt dziękuje za wsparcie

Andrij Łunin
Andrij Łunin Pressfocus

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, wielu trenerów przed meczami ustala z zawodnikami z Ukrainy w swoich zespołach, czy czują się na siłach grać. Było tak choćby w przypadku Ruslana Malinovskiego przed meczem Atalanty z Olympiakosem. Z powodu wojny decyzję o niepowoływaniu Andrija Łunina podjął wspólnie z bramkarzem Carlo Ancelotti. Ukraiński golkiper w tym czasie pomaga w organizacji zbiórki w Madrycie.

  • Wielu ukraińskich piłkarzy jest bardzo dotkniętych wojną
  • Z tego powodu niepowołany na najbliższy mecz Realu Madryt jest Andrij Łunin
  • Ukrainiec podziękował kibicom za wsparcie i zachęca do pomocy przy organizacji zbiórek dla poszkodowanych

Woja dotyka wielu ludzi, także piłkarzy

O braku powołania dla rezerwowego bramkarza Real Madryt poinformował w oficjalnym komunikacie. Jak przekazał na konferencji prasowej Carlo Ancelotti, matka zawodnika i jego bliscy przebywają obecnie na Ukrainie. Łunin skupia się obecnie na trudnej sytuacji w swojej ojczyźnie i otrzymał z tego powodu wolne od trenera.

23-latek przekazał wczoraj informacje o manifestacji w centrum Madrytu na rzecz zaprzestania wojny. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował także za wsparcie i wyrazy otuchy. 

„Drodzy Hiszpanie i wszyscy ludzie, którzy chcą pomóc teraz Ukrainie w tych trudnych czasach, na ulicy Méndez Álvaro 8 Ucramarket od 11:00 do 17:00 potrzeba: jedzenia w puszkach; środków czystości; elastycznych gumek; bandaży; środków przeciwbólowych; z ubrań ciepłych skarpet. Bardzo dziękuję za waszą pomoc”, napisał w stories na Instagramie bramkarz Realu Madryt.

Real Madryt zmierzy się w sobotę o 18:30 na wyjeździe z Rayo Vallecano. W miejsce Łunina powołany został trzeci bramkarz, Luis Lopez. 

Czytaj też: Real wycenił swojego pomocnika

Komentarze