Barca dogadała się z Leeds ws. hitowego transferu

Raphinha
Raphinha Pressfocus

Wbrew wcześniejszym ustaleniom hiszpańskich mediów wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w barwach FC Barcelony zobaczymy zarówno Ousmane Dembele, jak i Raphinię. Ben Jacobs poinformował w poniedziałek, że Katalończycy doszli do porozumienia z Leeds w kwestii transferu Brazylijczyka, który ma ich kosztować aż 75 milionów euro.

  • Barca i Leeds od wielu tygodni były w trakcie negocjacji ws. transferu Raphinii
  • Pawie oczekiwały za swojego skrzydłowego ponad 70 milionów euro
  • Wicemistrzowie Hiszpanii zdecydowali się zaoferować 75 milionów euro, co przybliża ich do transferu Brazylijczyka

Leeds zarobi krocie na sprzedaży Brazylijczyka

Raphinha niemal od zakończenia ostatniego sezonu pozostawał jednym z głównych celów transferowych FC Barcelony. Katalończycy złożyli za niego kilka ofert, które zostały jednak przez Leeds United odrzucone. Pawie oczekiwały za swoją największą gwiazdę dużo większych pieniędzy, aniżeli te oferowane przez wicemistrzów Hiszpanii. 

Pawie były już bardziej skłonne sprzedać Brazylijczyka do Chelsea Londyn, której oferta opiewała na kwotę wyższą aniżeli ta złożona przez Barcę. Operację zablokował jednak 25-latek, którego priorytetem pozostawała gra dla Blaugrany

W zeszłym tygodniu Leeds poinformowało, że zawodnik nie udał się razem z resztą drużyny na obóz przygotowawczy. Było to spowodowane jego rychłym odejściem. Jak przekazał w poniedziałek Ben Jacobs, Duma Katalonii podbiła swoją ofertę i zaproponowała Pawiom 75 milionów euro. To kwota, która w pełni satysfakcjonuje angielski klub. Skrzydłowy w najbliższych dniach przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z FC Barceloną. Stanie się tym samym siódmym najdroższym piłkarzem w historii klubu. 

Raphinha w ostatnim sezonie rozegrał dla Leeds 36 meczów. Strzelił w nich 11 bramek i zanotował trzy asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 45 milionów euro.

Sprawdź również: Barca i Chelsea rozpoczęły negocjacje ws. dwóch zawodników

Komentarze