Brazylijczyk z Leeds coraz bliżej Camp Nou

Raphinha
Raphinha Pressfocus

FC Barcelona znów jest klubem, który przyciąga gwiazdy światowego formatu. Xavi odmienił oblicze zespołu, ale wciąż potrzebuje wzmocnień. Jednym z nich może być Raphinha, reprezentujący obecnie Leeds United. Jak przekazał Fabrizio Romano, działacze Barcy wkrótce przystąpią do oficjalnych negocjacji z otoczeniem piłkarza.

  • Xavi poluje na ofensywnego piłkarza, który uzupełni kadrowe braki w letnim okienku
  • Prawdopodobnie FC Barcelonę zasili Raphinha z Leeds United
  • Obie strony pozostają w stałym kontakcie od dłuższego czasu, więc pod koniec sezonu przystąpią do oficjalnych negocjacji

Raphinha coraz bliżej Barcy

Raphinha, a właściwie Raphael Dias Belloli związany jest z Leeds do 2024 r. Atakujący zaledwie po półtora roku może opuścić drużynę Pawi na rzecz transferu do FC Barcelony. Podobno Xavi zlecił obserwacje Brazylijczyka, kiedy tylko objął stery w klubie. Były nawet plany, aby zimą wyciągnąć 25-latka z Premier League, jednak finalnie wybór padł na Aubameyanga.

Trzeba pamiętać, że latem Camp Nou opuści zapewne Ousmane Dembele. Do tego dalej nie ma pewności, co do wykupu Adamy Traore z Wolverhampton. Stąd też trzeba szukać alternatyw. Jak przekazał Farbizio Romano, działacze Dumy Katalonii od dłuższego czasu prowadzą zaawansowane rozmowy z otoczeniem Raphinhi. Na ten moment obie strony nie przystąpiły jeszcze do oficjalnych negocjacji, lecz prędzej czy później w końcu do tego dojdzie.

– “Barcelona już od miesiąca prowadzi zaawansowane rozmowy z Deco w sprawie Raphinhi jako celu na lato, ale oficjalne negocjacje z Leeds nie rozpoczną się teraz – zajmie to trochę czasu” – zaznaczył Romano.

– “Skrzydłowy Ajaksu Antony jest zbyt wysoko oceniony, przez co w obecnych warunkach uważany jest za zbyt drogiego” – dodał dziennikarz.

Raphinha odnajduje się na skrzydłach, w ataku czy nawet na pozycji rozgrywającego. Jego wszechstronność na pewno przydałaby się Xaviemu, lecz statystyki Brazylijczyka na razie nie powalają. Kampanię 2020/21 zakończył z sześcioma golami i dziewięcioma asystami w 31 spotkaniach. Z kolei dziś wystąpił w 28 meczach, w których zdobył dziewięć bramek i zanotował trzy kluczowe podania.

Zapewne wpływ na pozostanie przy graczu Leeds przez FC Barcelonę ma fakt, że Antony również będący na liście życzeń Xaxiego, jest wyceniany przez Ajax Amsterdam na przynajmniej 50 mln euro. Ze względu na przymus oszczędzania klubowych finansów wydanie maksymalnie 30 mln euro na Raphinhę, jest korzystniejszym rozwiązaniem dla budżetu na przyszłoroczny sezon.

Czytaj więcej: Generał na boisku jak i poza nim

Komentarze