Sevilla zakontraktowała następcę Diego Carlosa

Trener Sevilli Julen Lopetegui
Trener Sevilli Julen Lopetegui Pressfocus

Sevillę w trakcie letniego okienka transferowego opuścił Diego Carlos, który przeniósł się do Aston Villi. Klub z Andaluzji postanowił na jego miejsce sprowadzić Marcao. W piątek Sevilla oficjalnie potwierdziła sprowadzenie piłkarza Galatasaray Stambuł.

  • Latem Sevilla sprzedała Diego Carlosa do Aston Villi za ponad 30 milionów euro
  • Klub potrzebował sprowadzić na jego następcę
  • W piątek Sevilla ogłosiła transfer Marcao z Galatasaray Stambuł

Brazylijczyk postara się wejść w buty Diego Carlosa

Wobec odejścia Diego Carlosa w defensywie Sevilli powstała spora dziura, którą należało jeszcze przed początkiem nowego sezonu zapełnić. Klub przez kilka tygodni szukał jego następcy, ale wreszcie zdecydował się na sprowadzenie stopera Galatasaray Stambuł – Marcao. 

26-latek kosztował Sevillę 12 milionów euro, do czego dojść mogą jeszcze trzy miliony w bonusach. Brazylijczyk podpisał z nowym klubem umowę do końca czerwca 2027 roku. Po długości jego kontraktu wywnioskować można, że sztab szkoleniowy wierzy, iż Marcao będzie dla klubu wzmocnieniem na długie lata. 

Transfer Marcao do Sevilli może otworzyć drogę do odejścia Julesowi Kounde. O transfer Francuza stara się FC Barcelona. Zarząd Los Nervionenses do tej pory nie był przychylnie nastawiony do sprzedaży swojego drugiego podstawowego stopera.

Zobacz również: Sevilla złożyła ofertę za pomocnika Lazio

Komentarze