Burza po oświadczeniu Messiego, Font żąda dymisji Bartomeu

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Leo Messi zdaniem hiszpańskich mediów obwieścił władzom FC Barcelony, że chce zmienić klub. Tymczasem sternicy Blaugrany zamierzają zareagować na komunikat Argentyńczyka, chcąc przekonać Josepa Marię Bartomeu do tego, aby ten zrezygnował z piastowania funkcji prezydenta Barcy.

Czytaj dalej…

Associated Press twierdzi, że Barcelona potwierdziła informacje o liście Messiego, w którym zawodnik miał oświadczyć, że chce rozwiązać kontrakt z klubem ze stolicy Katalonii rok przed wygaśnięciem obecnej umowy, do czego podobno uprawnia go klauzula zawarta w umowie.

Wiadomo, że nic nie wiadomo

Chociaż powyższy punkt miał rację bytu do 10 czerwca, to wniosek został już przekazany prawnikom, którzy mają się zająć analizą warunków kontraktu. Tym samym na dzisiaj przyszłość reprezentanta Argentyny jest pod dużym znakiem zapytania.

Jak się jednak okazuje, Barca zamierza zareagować na komunikat Messiego. Kandydat na nowego prezydenta aktualnych wicemistrzów Hiszpanii Victor Font zażądał natychmiastowego ogłoszenia nowych wyborów, jeśli Bartomeu nie zrezygnuje ze stanowiska.

48-latek Font jest podobno gotowy do złożenia wniosku o wotum nieufności wobec obecnego prezydenta, w związku z burzą wywołaną przez kapitana Dumy Katalonii, mając na uwadze to, że Messi miał zakomunikować, że chce tego lata zmienić pracodawcę.

Komentarze