Busquets wymienił kandydatów na swojego przyszłego następcę w Barcelonie

Sergio Busquets
Sergio Busquets fot. PressFocus

Sergio Busquets to jeden z tych zawodników, którego w FC Barcelonie nie będzie łatwo zastąpić. Sam zainteresowany odpowiedział natomiast ostatnio na pytanie, kto ma potencjał na to, aby być jego następcą.

  • Sergio Busquets to bez wątpienia jeden z mocniejszych punktów Barcelony
  • Doświadczony zawodnik jest jednak coraz bliżej zakończenia piłkarskiej kariery
  • 33-latek ostatnio wskazał w rozmowie z RAC1 kandydatów do zastąpienia go w przyszłości

Nico Gonzalez lub Frenkie De Jong następcą Busquetsa?

Sergio Busquets to defensywny pomocnik, który do pierwszego zespołu FC Barcelony trafił w 2008 roku. Jak dotąd rozegrał w szeregach Katalończyków łącznie ponad 660 spotkań. 33-latek podzielił się opinią, kogo widzi w roli swojego następcy.

Mając na uwadze styl gry Barcelony, to wiem, że moja pozycja na boisku jest trudna. Ostatnio nie było w klubie zawodników o podobnym profilu do mojego. Większość drużyn gra w ustawieniu z dwoma pomocnikami lub z zawodnikiem, który jest uniwersalny i dobrze czuje się zarówno w poczynaniach ofensywnych, jak i defensywnych – rzekł Sergio Busquets w rozmowie z RAC 1.

Zawodnik o moim profilu nie generuje dużego ruchu. Trzeba natomiast dużo myśleć na boisku i mieć dobrze poukładane w głowie – kontynuował Hiszpan.

Czy jest obecnie w Barcelonie zawodnik, mogący mnie zastąpić? Być może Nico Gonzalez bardziej nadaje się do takiej roli niż Frenkie de Jong. Chociaż nie można zapominać, że na tej pozycji duże znaczenie ma doświadczenie. Każdy piłkarz ma jednak swojej atuty, więc trener Xavi będzie miał argumenty, aby postawić na jednego lub drugiego zawodnika – skwitował 33-latek.

Sergio Busquets ma kontrakt ważny z Barcą do końca czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi natomiast dziewięć milionów euro. W trakcie trwającego sezonu zawodnik wystąpił w 40 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

Czytaj więcej: Pique odpoczywa przed decydującą fazą sezonu

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze