Były agent Griezmanna: “Messi wprowadził reżim terroru!”

Griezmann i Messi
Griezmann i Messi PressFocus

Eric Olhats, były agent i kluczowa postać w karierze Antoine’a Griezmanna, mocno uderza w FC Barcelonę i Leo Messiego, broniąc swojego byłego podopiecznego.

Czytaj dalej…

– Antoine przybył do klubu, w którym Messi ma oko na wszystko. Jest zarówno cesarzem, jak i monarchą, nie przyjął Griezmanna życzliwie. Jego postawa była godna pożałowania, sprawiała, że Francuz czuł się źle. Zawsze słyszałem, jak Antoine mówił, że nie ma problemu z Messim, ale nigdy odwrotnie. To reżim terroru. Albo jesteś z nim [Messim – przyp. red.], albo przeciw niemu – grzmiał Eric Olhats w rozmowie z “France Football”.

– Griezmann będzie próbował rozwiązywać swoje problemy na boisku, nigdzie indziej. Nigdy nie będzie wchodził z kimkolwiek w konflikt, to nie jego styl. I nie chodzi tu o brak osobowości. Kocha piłkę nożną i nic więcej, nie zamierza wdawać się z każdym w kłótnie. Widziałem go w tylu trudnych chwilach, że z tą sytuacją też sobie poradzi. Gdy w zeszłym sezonie Griezmann przyjechał do Barcelony, Messi ani z nim nie rozmawiał, ani nie podawał piłki – dodał były agent francuskiego mistrza świata.

Warto dodać, że wbrew słowom Olhatsa, Messi w obszernym wywiadzie dla “Mundo Deportivo” wypowiadał się na temat relacji z Griezmannem: Mam z nim dobre stosunki, podobnie jak ze wszystkimi kolegami. Poza boiskiem również. Oczywiście to normalne, że na początku nie będzie łatwo ze względu na poznawanie siebie nawzajem, poruszanie się… Griezmann przychodzi z innego futbolu, przyzwyczaja się do grania w inny sposób. Musiał grać na lewej stronie, gdzie być może nie czuje się najlepiej, ale teraz, w ostatnich meczach, gdy grał jako środkowy napastnik, mieliśmy więcej okazji do współpracy, byliśmy bliżej siebie. Wcześniej tego nie było nie dlatego, że mamy złe relacje, ale przez sytuacje podczas gry i przebieg meczów. Bardzo dobrze się dogadujemy – mówił Argentyńczyk w lutym tego roku.

Komentarze