Były napastnik Atletico bliżej nowego klubu

Diego Costa
Diego Costa PressFocus

Diego Costa poszukuje nowego klubu, odkąd pożegnał się z Atletico w grudniu. Goal.com doniósł, że zakontraktować go chce lizbońska Benfica.

Diego Costa może wrócić do Portugalii

Napastnik poszukuje klubu już od ponad dwóch miesięcy. Zainteresowanie Brazylijczykiem z hiszpańskim paszportem wyraziła Benfica. Lizboński klub podobno zaproponował Coście umowę do końca sezonu 2021/2022. Na mocy tego kontraktu snajper miałby zarabiać 3 miliony euro rocznie, a ponadto klub jest otwarty na zapłacenie mu premii w wysokości kolejnych trzech milionów za samo podpisanie kontraktu. Sam zawodnik jest otwarty na te przenosiny ze względu na bogatą historię klubu.

32-latek występował już w portugalskiej lidze w latach 2006-2007 w barwach Bragi. Stamtąd trafił do Atletico Madryt.

Inne kierunki

Diego Costa chciał zimą trafić do Premier Leaue, a podobno zainteresowane nim były wielkie kluby, takie jak Manchester City czy Tottenham, a także mniejsze, czyli West Ham United. Nie udało się jednak podpisać umowy. Teraz najmocniej o napastnika walczą kluby z Ameryki Południowej, takie jak Sao Paulo i Palmeiras. Costa wolałby jednak pozostać w Europie i grać na najwyższym poziomie.

Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem ma na koncie kilka spektakularnych triumfów, ale głównie kojarzony jest z występami w Atletico. W barwach Los Colchoneros zdobył 83 bramki w 215 meczach. Pod wodzą Diego Simeone sięgnął po mistrzostwo oraz puchar Hiszpanii, trofeum Ligi Europy oraz trzy Superpuchary UEFA.

Komentarze