Były piłkarz Atletico grozi ujawnieniem prawdy

fot. Nike

Jackson Martinez, były reprezentant Kolumbii, wrócił do sprawy swojego zaskakującego odejścia z Atletico Madryt w 2016 roku. 34-letni obecnie napastnik spędził w klubie z Wanda Metropolitano zaledwie pół roku. Pobytu tego zdecydowanie nie może zaliczyć.

Czytaj dalej…

Martinez piłkarzem Atletico Madryt został latem 2015 roku. Wówczas klub ze stolicy Hiszpanii zapłacił za niego ponad 37 milionów euro portugalskiemu FC Porto. Z jego przenosinami na Wanda Metropolitano wiązane były bardzo duże nadzieje. W drużynie prowadzonej przez Diego Simeone rozegrał w tym czasie 22 spotkania, zdobywając zaledwie trzy bramki i dokładając do tego siedem asyst. W lutym 2016 roku niespodziewanie odszedł do chińskiego Guangzhou Evergrande.

W mediach pojawiały się różne teorie na ten temat. Jedna z nich wskazywała na rzekome złe relacje zawodnika z trenerem Diego Simeone. Głos w tej sprawie zdecydował się teraz zabrać sam zawodnik, który zaprzeczył tym doniesieniom. Jednocześnie nie chciał ujawnić w tej kwestii nic więcej i zapowiedział, że zrobi to tylko wtedy, kiedy w przestrzeni publicznej pojawią się kłamstwa na ten temat.

– Chciałem zostać, ale są rzeczy w klubach, których nie kontrolujesz. Dopóki nie zobaczę, że osoby zaangażowane w sprawę udzielają wyjaśnień, które są kłamstwem, nie zamierzam podawać żadnych szczegółów tej sprawie. Nie widzę potrzeby, by o tym mówić. Z Simeone nie miałem żadnego problemu. Powiedziałem mu tylko, aby dał mi szansę gry, a mu odpowiem – powiedział Martinez, cytowany przez La Razon.

Torres obwinia Simeone

W przeciwieństwie do Jacksona Martineza tym, który obwiniał Simeone za odejście z Atletico Madryt był Fernando Torres. – Mogłem zaakceptować fakt, że być może nie byłem w stanie zagrać od początku w 40 meczach w sezonie, ale nigdy nie mogłem zrozumieć tego, dlaczego nawet nie siedziałem na ławce rezerwowych – mówił w filmie dokumentalnym o jego karierze.

Aktualnie Jackson Martinez pozostaje bez klubu. Ostatnie dwa sezonu Kolumbijczyk spędził w portugalskim zespole Portimonense, do którego był kilka razy wypożyczany do z Guangzhou Evergrande.

Komentarze