Były piłkarz Barcelony znów zagra w La Lidze

Ilaix Moriba w barwach Barcelony
Ilaix Moriba w barwach Barcelony Pressfocus

Ilaix Moriba postanowił wrócić do La Ligi po pół roku przerwy. Po utalentowanego nastolatka sięgnęła Valencia, która wypożyczyła go z RB Lipsk.

  • Valencia dokonała trzeciego wzmocnienia w zimowym oknie transferowym
  • Jej zawodnikiem został Ilaix Moriba
  • Gwinejczyk trafia do La Ligi za zasadzie wypożyczenia

Valencia sprowadziła kolejnego młodego gracza

Ilaix Moriba nie jest anonimową postacią dla fanów hiszpańskiego futbolu. Gwinejczyk szkolił się bowiem w Barcelonie, dla której w sezonie 2020/2021 rozegrał 18 meczów. Strzelił w nich jednego gola i zaliczył trzy asysty.

Na Camp Nou wiązali przyszłość z Moribą. Kataloński klub wierzył, że 19-latek będzie ważnym ogniwem drużyny przez wiele lat. Tymczasem otoczenie Gwinejczyka domagało się ogromnej pensji i kosztownych prowizji przy przedłużeniu umowy. Barcelona nie zgodziła się na to i sprzedała Moribę do RB Lipsk.

Niemiecki klub za 19-letniego pomocnika zapłacił Barcelonie 16 milionów euro. W Lipsku liczyli na Moribę, ale ten kompletnie nie odnalazł się w Bundeslidze. Dla nowej drużyny rozegrał sześć spotkań we wszystkich rozgrywkach. Na boisku spędził jednak ledwie 100 minut.

Okazjonalne występy Moriby blokowały jego rozwój, więc Lipsk postanowił, że wypożyczy Gwinejczyka do La Ligi. Na pozyskanie 19-latka zdecydowała się bowiem Valencia, która wypożyczyła go do końca sezonu 2021/2022 bez możliwości wykupu. Nietoperzy zimą wzmocnili już wcześniej 21-letni gruziński bramkarz Giorgi Mamardashvili i 23-letni środkowy defensor Eray Cömert.

Czytaj także: Monchi rozwiał wątpliwości ws. przyszłości Carlosa

Komentarze