Były piłkarz Barcy zachwycony Gavim

Carles Alena
Carles Alena Pressfocus

Jednym z najmocniej chwalonych po meczu z Sevillą piłkarzy FC Barcelony był Gavi. Hiszpanowi przyznano nagrodę dla MVP spotkania, a media podkreślały, że wychowanek zapracował na miejsce w wyjściowym składzie kosztem Frenkiego de Jonga. Na temat pomocnika Barcy wypowiedział się też jego przyjaciel i były piłkarz Dumy Katalonii – Carles Alena.

  • Gavi jest jedną z perełek, jakie w ostatnim czasie wypuściła na świat szkółka FC Barcelony
  • Młody pomocnik zachwyca formą i boiskową dojrzałością w wieku zaledwie 18 lat
  • Na pomocnika zewsząd spływają pochwały, a jego talent w ostatnim wywiadzie podkreślił także były zawodnik Barcy – Carles Alena

Gavi na ustach całej Hiszpanii

Gavi po słabszej końcówce ubiegłego sezonu znów zachwyca kibiców i sztab szkoleniowy FC Barcelony. 18-latek jest jednym z pierwszych wyborów Xaviego i wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie obok Pedriego i Busquetsa, kosztem Frenkiego de Jonga. Wychowanek pokazał się z dobrej strony z meczu z Sevillą, którego wybrany został MVP. 

Zewsząd płyną wyrazy uznania i pochwały w kierunku Hiszpana, którego w swoich składach chciałoby mieć pół Europy. O angaż pomocnika starał się latem Bayern Monachium, ale Barca zdecydowanie odrzuciła ofertę Bawarczyków. Na temat Gaviego wypowiedział się ostatnio również jego były kolega z drużyn młodzieżowych Azulgrany, a obecnie piłkarz Getafe – Carles Alena. Hiszpan podkreślił jakość, jaką jego zdaniem posiada młody pomocnik.

– Znam Gaviego bardzo dobrze, ponieważ kiedy grałem w Barcelonie był jednym z dzieciaków uczęszczających ze mną do La Masii. Teraz mamy nawet tego samego agenta, a ja widzę, jak świetnym zawodnikiem się stał. Nie wiedziałem zbyt wielu zawodników, którzy potrafią na murawie pokazać taki charakter. Cieszę się, że jest moim przyjacielem – stwierdził Alena.

Od momentu debiutu w ubiegłym sezonie Gavi rozegrał dla FC Barcelony już 51 meczów. Zanotował w nich dwie bramki i sześć asyst. Portal Transfermarkt wycenia już 18-latka na 60 milionów euro.

Czytaj też: Dembele odsłonił kulisy negocjowania umowy z Barceloną

Komentarze