Były prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu aresztowany

Josep Maria Bartomeu
Josep Maria Bartomeu PressFocus

Były prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu oraz jego trzech współpracowników zostało w poniedziałek zatrzymanych przez katalońską policję. Jest to związane z toczącym się śledztwem w sprawie afery Barcagate. Od rana w siedzibie klubu trwają również przeszukiwania.

W poniedziałek hiszpańskie media poinformowały o zakrojonych na szeroką skalę działaniach funkcjonariuszy z wydziału gospodarczego katalońskiej policji. Jednym z nich było wkroczenie do biur Barcelony w celu zabezpieczenia dokumentów i materiału dowodowego. Ma to pomóc w śledztwie dotyczącym możliwego popełnienia przestępstwa nieuczciwego zarządzania i korupcji.

Jednocześnie doszło do zatrzymań osób podejrzanych o możliwość popełnienia przestępstwa, w tym byłego prezydenta klubu Josepa Marią Bartomeu. Wraz z nim w ręce policji wpadli Oscar Grau (dyrektor wykonawczy klubu), Jaume Masferrer (doradca i prawa ręka Bartomeu) oraz Roman Gomez Ponti (szef działu prawnego). Zatrzymania miały na celu uniemożliwienie mataczenia i zacierania śladów.

Śledztwo dotyczy afery Barcagate ujawnionej przez hiszpańskie media. Zarząd kierowany przez Bartomeu miał wynająć firmę zajmującą się publikowaniem wpisów w mediach społecznościowych i internecie. Jej zadaniem miało być dyskredytowanie osób będących krytycznymi wobec zarządu klubu, w tym między innymi Lionela Messiego i Gerarda Pique.

Komentarze

Na temat “Były prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu aresztowany