Były prezydent Barcelony został uniewinniony

Sandro Rosell
Sandro Rosell fot. fcbarcelona.cat

Sandro Rosell, prezydent Barcelony w latach 2010-2014 został oficjalnie oczyszczony przez hiszpański sąd z zarzutu prania pieniędzy.

Czytaj dalej…

55-latek został oskarżony o pomoc w praniu 15 milionów euro za pośrednictwem rajów podatkowych w latach 2007-2011. Rosell stale zaprzeczał jednak jakimkolwiek wykroczeniom o które został posądzony wraz z żoną i czterema innymi osobami.

Były prezydent Barcelony miał dopuścić się m.in. brania łapówek od Brazylijskie Konfederacji Piłki Nożnej, a następnie prania tych pieniędzy za pomocą kontraktów sponsorskich. Został oskarżony także m.in. o kierowanie grupą przestępczą czy nielegalną sprzedaż transmisji meczowych.

Prokuratura chciała, aby Rosell został umieszczony za kratami na 11 lat. Dodatkowo wniesiono, aby zapłacił 60 milionów odszkodowania za swoje czyny.

Ostatecznie sąd hiszpański uniewinnił byłego prezydenta Barcelony i uwolnił go z więzienia wraz z jego partnerem biznesowym, Joanem Besolim. Trzeba bowiem podkreślić, że wcześniej spędził on 20 miesięcy za kratami.

Komentarze