Były selekcjoner Hiszpanii poprowadzi Granadę

Robert Moreno
Robert Moreno Pressfocus

Granada ma nowego trenera. Włodarze klubu na stanowisko pierwszego szkoleniowca wybrali Roberta Moreno. W przeszłości prowadził on seniorską reprezentację Hiszpanii.

  • Diego Martinez nie przedłużył wygasającego w czerwcu kontraktu
  • Decyzja ta spowodowała, że Granada musiała szukać nowego szkoleniowca
  • Klub z południowej Hiszpanii postawił na Roberta Moreno, który podpisał kontrakt do 2023 roku

Moreno wraca na ławkę trenerską

W końcówce maja Granada ogłosiła, że Diego Martinez nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu. Włodarze Nazaries zaproponowali mu nową umowę, ale 40-latek postanowił nie skorzystać z oferty.

Odejście Martineza to spory cios dla Granady. 40-latek objął bowiem zespół, gdy ten występował na zapleczu La Ligi. W pierwszym sezonie pracy awansował do hiszpańskiej elity. Następnie wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Europy. W rozgrywkach tych Nazaries osiągnęli ćwierćfinał. Zostali wyeliminowani dopiero przez Manchester United. W sezonie 2020/2021 w lidze zajęli dziewiąte miejsce.

Granada dość długo poszukiwała trenera, ale w końcu podjęła decyzję. Wybór padł na Roberta Moreno. To 43-letni szkoleniowiec, dla którego pierwszą samodzielną pracą było tymczasowe prowadzenie reprezentacji. Moreno spisał się jednak dobrze (wygrał cztery mecze) i otrzymał stałą posadę. Finalnie za jego kadencji La Furia Roja triumfowała ośmiokrotnie, dwa razy zremisowała i awansowała na Euro 2020. Moreno nie był jednak selekcjonerem na turnieju, gdyż do kadry wrócił Luis Enrique.

Po odejściu z kadry Hiszpanii, Moreno prowadził AS Monaco od 28 grudnia 2019 do 18 lipca 2020 roku. Z francuskim klubem zajął dziewiąte miejsce w Ligue 1, która nie została wówczas dokończona z powodu pandemii koronawirusa.

Czytaj także: Atletico sfinalizowało rozmowy w sprawie de Paula

Komentarze