Były trener Realu: To wstyd, że Bale dalej nie zna języka

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Były trener Realu Madryt, John Toshack, powiedział w ostatnim wywiadzie, że Gareth Bale musi nauczyć się mówić po hiszpańsku, jeśli chce dalej zostać w drużynie Królewskich.

Czytaj dalej…

Walijczyk przeniósł się do Madrytu w 2013 roku z Tottenhamu. Pomimo, że spędził już sześć lat w Hiszpanii to nadal porozumiewa się głównie w języku angielskim. John Toshack uważa, że to dziwna sytuacja, a piłkarz powinien nauczyć się mówić po hiszpańsku choćby z szacunku dla fanów.

– Jeśli przeprowadzasz się do zespołu z innego kraju, to powinieneś nauczyć się języka. Gareth Bale gra już u nas sześć lat, a nadal mówi tylko po angielsku. To bardzo dziwna i wstydliwa sytuacja – powiedział Toshack, cytowany przez Diario AS.

– Bale musi podjąć wysiłek i nauczyć się języka. To naprawdę pomoże mu zostać liderem naszego zespołu. To świetny gracz, ale mam wrażenie, że cały czas nie pokazał nam swojego maksimum – dodał.

Gareth Bale wystąpił w tym sezonie w 29 spotkaniach, w których strzelił 12 goli i zanotował pięć asyst. Łącznie na boiskach spędził 1963 minuty.

Komentarze