Pewne zwycięstwo Osasuny

La Liga
La Liga

Nie było niespodzianki w ostatnim sobotnim meczu, w którym Cadiz podejmowało Osasunę. Tegoroczny beniaminek miał w pierwszej połowie swoje sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Bardziej skuteczna byli goście i to oni wygrali 2:0.

Czytaj dalej…

W trzecim i jednocześnie ostatnim sobotnim meczu La Liga, Cadiz podejmowało na Estadio Ramón de Carranza Osasunę. Większe szanse na zwycięstwo według bukmacherów miał zespół z Pampeluny, ale tegoroczny beniaminek chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była przyzwoita. Nie wystraszyli się oni bowiem silniejszego rywala. Mimo, że dopiero pierwsza kolejka, wyglądali jakby grali w elicie kilka sezonów. Stworzyli sobie siedem sytuacji strzeleckich, ale mieli ewidentn problem z wykończeniem.

Lepiej w tym istotnym elemencie gry wyglądali goście, którzy w dziesiątej minucie objęli prowadzenie. Oier zagrał dobre, otwierające podanie w kierunku Adriana. Hiszpan znalazł się na linii pola karnego i uderzył precyzyjnie w prawy róg bramki. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Po przerwie rywalizacja była bardziej wyrównana, choć tempo gry wyraźnie spadło. Cadiz nie było w stanie wykreować sobie już tak wielu i dobrych okazji strzeleckich. Osasuna również nie brylowała w tym aspekcie. Mieli oni bowiem korzystny rezultat i nie forsowali tempa. Czekali cierpliwie na to, co zaproponuje Cadiz.

Taktyka ta sprawdziła się, ponieważ w 80. minucie, goście wygrywali 2:0. Po wrzucie piłki z autu, futbolówka trafiła do Torro, który odegrał ją jeszcze Raulowi Garcii. Pomocnik Osasuny dobrze zachował się w polu karnym i uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza. Po tym trafieniu beniaminek nie zdołał się podnieść i drużyna z Pampeluny zdobyła pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

W następnej kolejce Cadiz zagra z Huescą. Z kolei Osasuna zmierzy się na wyjeździe z Getafe.

Komentarze