Cadiz zwolniło trenera po niemal sześciu latach współpracy!

Alvaro Cervera
Alvaro Cervera PressFocus

Cadiz poinformowało o zwolnieniu Alvaro Cervery. Trener ten prowadził zespół od 2016 roku i awansował z nim do La Ligi. Jego obowiązki przejmie prawdopodobnie Sergio Gonzalez.

  • Cadiz zwolniło Alvaro Cerverę
  • Trener ten pracował w Kadyksie od 2016 roku. Jego największym osiągnięciem był awans i utrzymanie się w La Lidze
  • Jego obowiązki prawdopodobnie przejmie Sergio Gonzalez, który postara się uchronić drużynę przed spadkiem

Cervera zwolniony z Cadizu po sześciu latach

Właściciele Cadizu zwołali na wtorkowy poranek konferencję prasową. Na niej poinformowali, że zdecydowali się na zwolnienie Alvaro Cervery z roli szkoleniowca drużyny. Z jednej strony, jest to sytuacja w pełni zrozumiała, gdy spojrzymy na tabelę La Ligi. Cadiz okupuje w niej przedostatnie miejsce i znajduje się na najlepszej drodze do spadku. Z drugiej strony, Cervera to postać niezmiernie zasłużona dla klubu.

Szkoleniowiec ten przejął zespół z Kadyksu pod koniec sezonu 2015/2016. Zdołał doprowadzić go do baraży z trzeciego szczebla rozgrywek do drugiego, a co ważniejsze – wygrać je. Później Cadiz przez cztery lata grał na zapleczu La Ligi, aż wreszcie w kampanii 2019/2020 zajął drugie miejsce. Cervera nie tylko awansował z zespołem do ekstraklasy, ale też zdołał go w niej utrzymać. Nierzadko jedynym sposobem Cadizu na wygranie meczu było przysłowiowe postawienie autobusu i szybka kontra, ale sposób ten wystarczył na przedłużenie swojej przygody z najwyższą klasą rozgrywkową w kraju.

Na półmetku bieżącej kampanii Cadiz jest jednak w strefie spadkowej, a jego gra nie zwiastuje poprawy. Dlatego też zarząd zdecydował się zwolnić Cerverę, a AS donosi, że w jego miejsce szykuje Sergio Gonzaleza. Ten ostatnio prowadził Real Valladolid, ale od czerwca 2021 roku pozostaje bezrobotny.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze