Turecki defensor trafi do Atletico już w styczniu?

Caglar Soyuncu
Caglar Soyuncu PressFocus

Atletico Madryt naciska, aby sprowadzić Caglara Soyuncu już podczas zimowego okienka transferowego. 26-letni stoper już wcześniej dogadał się z zespołem “Rojiblancos” w sprawie letniego transferu za darmo.

  • Atletico chce przyspieszyć transfer Caglara Soyuncu
  • Początkowo Turek miał trafić do stolicy Hiszpanii dopiero latem
  • Niewykluczone jednak, że do przeprowadzki dojdzie już w styczniu

Caglar Soyuncu już zimą na Metropolitano Stadium?

Jak informuje Fabrizio Romano, Atletico Madryt naciska, aby pozyskać Caglara Soyuncu już podczas trwającego styczniowego okienka transferowego. Kontrakt 26-letniego stopera z Leicester City wygasa 30 czerwca 2023 roku i początkowo mówiło się, że Turek przeniesie się do Hiszpanii dopiero latem na zasadzie wolnej transakcji.

Popularni “Rojiblancos”, którzy w obecnym sezonie mają problemy w defensywie, poważnie myślą o przyspieszeniu tego transferu. Mierzący 187 centymetrów wzrostu obrońca powinien być dostępny w stosunkowo niskiej cenie, a drużyna Diego Simeone potrzebuje wzmocnienia tej formacji już teraz.

Caglar Soyuncu jest zawodnikiem Leicester City od sierpnia 2018 roku. Wówczas przeprowadził się na King Power Stadium za ponad 21 milionów euro z Freiburga. Piłkarz, który niegdyś uchodził za wielki talent, stracił miejsce w składzie “Lisów” i zapewne chciałby grać więcej.

51-krotny reprezentant Turcji podczas aktualnej kampanii rozegrał tylko dwa mecze – jeden w Premier League i jeden w Pucharze Ligi Angielskiej. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 22 miliony euro.

Komentarze