Calderon: Zidane odszedł z powodu Ronaldo

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Zinedine Zidane opuścił Real Madryt, ponieważ chciał sprzedać Garetha Bale’a, a nie Cristiano Ronaldo, twierdzi Ramon Calderon, były prezes Realu Madryt.

Czytaj dalej…

Kibiców na całym świecie zaskoczył fakt, że wraz z końcem poprzedniego sezonu z Realem Madryt rozstali się Zinedine Zidane oraz Cristiano Ronaldo. Całą sprawę, już z perspektywy kilku miesięcy, skomentował Ramon Calderon, prezes Realu Madryt w latach 2006-2009.

– Zidane nalegał, żeby zatrzymać Cristiano i sprzedać Garetha Bale’a. Zamiast tego Perez zrobił coś zupełnie przeciwnego, tj. pozwolił, aby Ronaldo rozpoczął negocjacje z Juventusem – zaczął Calderon.

– Zidane chciał mieć moc decyzyjną jeśli chodzi o podpisywanie i sprzedaż graczy, ale jego sugestie były ignorowane, więc zdecydował, że musi poszukać sobie innego miejsca –  zdradził były prezes Realu.

– Zidan podjął właściwą decyzję – zakończył Calderon.

Przypomnijmy, że Zinedine Zidane nie podpisał kontraktu z żadnym nowym klubem, ale o zainteresowaniu nim mówi się w kontekście największych drużyna na globie takich jak Juventus czy Manchester United.

Komentarze