Nowy nabytek Realu wrócił do Madrytu z kontuzją

Eduardo Camavinga
Eduardo Camavinga PressFocus

Eduardo Camavinga nadal odczuwa ból w lewej stopie. Jest to pokłosie stłuczenia odniesionego w meczu z Espanyolem. Tym samym Francuz opuścił zgrupowanie reprezentacji do lat 21 i powrócił do Madrytu.

  • Eduardo Camavinga opuścił zgrupowanie reprezentacji Francji do lat 21
  • Młody pomocnik narzeka na ból w lewej stopie, który jest wynikiem stłuczenia z meczu z Espanyolem
  • 18-latek ma ponad tydzień, by przygotować się na najbliższy mecz Realu Madryt

Camavinga wrócił do Madrytu z kontuzją

Eduardo Camavinga opuścił już zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Francji i powrócił do Madrytu. Młody pomocnik wciąż odczuwa ból w lewej stopie. Jest to pokłosie stłuczenia, którego doznał w spotkaniu pomiędzy Realem Madryt, a Espanyolem (1:2).

Wspomniany ból wykluczył 18-latka z piątkowego spotkania Les Bleus U21 ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy (5:0). Ostateczna decyzja zapadła jednak po wtorkowych badaniach. Uznano, że uraz nie jest groźny, ale irytujący. Przeszkadza pomocnikowi w normalnej grze, a zaliczył bardzo udane wejście do nowej drużyny i chciałby być do dyspozycji trenera. Dlatego też sztab młodzieżówki zadecydował, by odesłać Camavingę z powrotem do Madrytu. Jego koledzy z reprezentacji będą musieli poradzić sobie we wtorek z Serbami bez jednego ze swoich liderów.

Dobrą wiadomością dla 18-latka jest fakt, że władze La Ligi przeniosły mecz pomiędzy jego Realem Madryt, a Athletikiem. Pierwotnie miał on odbyć się w najbliższą niedzielę, ale w wyniku licznych powołań dla zawodników z Ameryki Południowej zdecydowano się przełożyć go na dalszy termin, by Latynosi mieli odpowiednio dużo czasu na regenerację. Oznacza to, że Camavinga ma czas do kolejnego wtorku, by dojść do siebie. Wówczas Królewscy zmierzą się w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck.

Pomocnik rozegrał dla nowej drużyny siedem spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich gola i asystę.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze