Camavinga oficjalnie zaprezentowany przez Real Madryt

Eduardo Camavinga
Eduardo Camavinga Pressfocus

Eduardo Camavinga w minionym oknie transferowym wzmocnił Real Madryt. Francuski pomocnik został oficjalnie zaprezentowany przez klub. Podczas tego wydarzenia nie krył zadowolenia z przenosin do stolicy Hiszpanii.

  • Real Madryt tego lata sprowadził tylko dwóch zawodników
  • Jednym z nowych nabytków jest Eduardo Camavinga
  • Francuz ma już za sobą oficjalną prezentację, podczas której zabrał głos

Real myśli o przyszłości

Latem głównym celem transferowym Realu Madryt był Kylian Mbappe. Królewscy oferowali za niego ogromne pieniądze, ale Paris Saint-Germain było nieugięte i 22-latek pozostał w Ligue 1. Klub zmienił natomiast jego rodak – Eduardo Camavinga. Francuski pomocnik wciąż jest nastolatkiem, ale gra bardzo dojrzale. Wicemistrz Hiszpanii zapłacił za tego zawodnika ponad 30 milionów euro. Dzisiaj (8 września) został oficjalnie przedstawiony fanom Realu.

Dzień dobry wszystkim. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę tu być i bronić tej tarczy. Dziękuję prezesowi za zaufanie i całej mojej rodzinie. Gdyby ktoś rok temu powiedział mi, że będę tutaj, nie uwierzyłbym w to. Hala Madrid! – rzekł Camavinga.

Camavinga i jego bliscy doskonale wiedzą, jak ciężka była ta droga i jak pełna poświęceń. Od dziecka przygotowywał się do zostania wielkim piłkarzem i od małego wykonywał wysiłek, by któregoś dnia założyć koszulkę Realu Madryt. Ten moment nadszedł – tak z kolei wypowiedział się prezydent klubu Florentino Perez.

Chociaż ma on tylko 18 lat, Camavinga został jednym z tych graczy, których chcą – pozyskać największe kluby w Europie. Camavinga chciał bronić tego herbu i marzył, by któregoś dnia zagrać na Santiago Bernabeu. My od dwóch lat znaliśmy jego wielką jakość, jaką posiada pomimo młodego wieku i dlatego dzisiaj wszyscy witamy Eduardo Camavingę jako nowego gracza Realu Madryt. Witamy – dodał Perez.

Czytaj także: Top 10 transferów do La Ligi w letnim okienku

Komentarze